Krzesła biurowe, fotele, kanapy Wrocław

Krzesła i fotele biurowe, kanapy

Wygodne fotele to podstawa – fotele i krzesła biurowe są podstawowym elementem wyposażenia biura o najściślej określonych i wymaganych przez prawo pracy parametrach. Nie bez powodu! Fotele biurowe powinny mieć regulacje zapewniające użytkownikowi właściwą postawę ciała podczas pracy przy biurku. Ponieważ pracownicy biurowi spędzają przed komputerem nieprzerwanie kilka godzin dziennie, należy dążyć do maksymalnego zminimalizowania negatywnych skutków pozycji siedzącej. Możliwości obecnie jest wiele – warto mieć taki model krzesła biurowego, który będzie zawierał mechanizmy niezbędne do pracy w wygodnej pozycji. Każdy człowiek jest inny, więc też nie każdy potrzebuje wszystkich usprawnień – wystarczą te, dzięki którym po ośmiu godzinach pracy nie będzie odczuwał żadnych dolegliwości związanych z postawą ciała.

Fotele i krzesła biurowe to INWESTYCJA – zakup dobrego, ergonomicznego fotela biurowego to inwestycja, która szybko się zwraca i daje korzyści, przede wszystkim zdrowotne, a co za tym idzie dobre samopoczucie i komfort psychiczny oraz pozwala skupić się wyłącznie na pracy. Fotele biurowe powinny być obrotowe, mieć możliwość regulacji wysokości siedziska i kąta oparcia, posiadać podłokietniki i kółka. Ważne, by można było regulować siedzisko z pozycji siedzącej. Regulowana powinna być również wysokość i odchylenie oparcia krzesła biurowego.
Fotele i krzesła biurowe muszą być stabilne, najlepiej by miały 5 podpór (nóg krzyżaka). Nie mogą w nich występować żadne luzy montażowe, nie powinny się też zacinać w żadnym położeniu. Dodatkowym elementem fotela biurowego jest zagłówek, który ma wpływ na wygodę oparcia kręgosłupa i głowy. Zapraszamy do siedziby naszej firmy we Wrocławiu.

Jak wybrać właściwy fotel:

  • zastanów się, ile czasu spędzasz w ciągu dnia siedząc przy biurku i wybierz właściwy typ fotela biurowego
  • dobierz fotel i krzesło biurowe dopasowane do typu budowy ciała użytkownika – ergonomia to podstawa zdrowego kręgosłu